Wiara ma to do siebie, Że jeszcze po zniknięciu Nie przestaje działać. Ernest Reman

czwartek, 26 maja 2011

" CZYM JEST DUCHOWOŚĆ ? "

My trzeźwiejący alkoholicy, w zasadzie po raz pierwszy jesteśmy w stanie tworzyć ustalenia poznawcze myśli. Zaczynamy szukać odpowiedzi na pytanie, co to jest duchowość i co to jest nasze własne istnienie. Dopatrujemy się znaczenia rzeczy i wydarzeń wokół nas i nasze relacje z nimi. Intelektualne zmagania doprowadziły nas do znaczenia pojęcia wyższych poziomów istnienia i Siły Wyższej. To stopniowe przebudzenie naszych myśli doprowadziły do zrozumienia samych siebie i otaczającego nas świata pod względem wewnętrznej świadomości. Przyjęcie i akceptacja istnienia Boga lub Siły Wyższej może być prawie niemożliwa aby w pełni ogarnąć rozumem. Staje się to możliwe dla nas dopiero wewnętrznie. Czując obecność Boga i nasz związek z Nim, możemy zrozumieć nasze własne doświadczenia. Gdy zaczynamy rozumieć siebie i świat wokół nas wewnętrznie, bez całkowitego zrozumienia psychicznego, intuicyjnie wyczuwamy, że jest to początek tego, co jest duchowością.

Więc, co to jest duchowość?

Duchowość jest Metodą, której używamy do zrozumienia Boga. Do zrozumienia rozległych, skomplikowanych tajemnic i energia, która porusza się w nas i wokół nas. Jest to interakcja między naszym wewnętrznym poczuciem energii i różnymi zjawiskami, które składają się na życie. Duchowość jest to wewnętrzne pragnienie ludzkości, by wiedzieć i być jak Bóg.
Jest to uczucie, które działa na nasz mózg podczas tych chwil strajku, gdzie nagle coś traci sens. Gdy nagle pojawia się coś tajemniczego, coś coś co jest częścią nas, ale jest również częścią wszystkiego wokół nas, łącząc w ten sposób nas ze wszechświatem, nas z Bogiem.
Aby stać się osobami duchowymi musimy dostosować się do Boga i tych aspektów, które wzmacniają i wyrównują. Czasami patrzymy w dal lub w nocne niebo i zachwycając się czujemy że nagle mały element układanki naszej egzystencji wchodzi na miejsce. Te kawałki są odczuwalne w nas na tyle, na ile mamy zmysłowych myśli w tym samym czasie. Możemy wtedy poczuć wibracje lub przepływ energii, a nasz mózg chce przypisać wzór myślom, lub odszukać miejsce w pamięci gdzie te uczucia istnieją. Tym samym nasze ciało-umysł działa w zgodzie z rozsądkiem i wiedzą.

Co zrobić z rzeczami których nie można zobaczyć i dotknąć a przecież …?

Stanie się istota duchowa prowadzi do poprawy własnych umiejętności dostępu do otaczającego nas wszechświata w sposób jasny. Jest to realizacja naszej boskiej natury i wewnętrznie wpływającej energii duchowej by kształtować zrozumienie czynników zewnętrznych.
Przebieg naszego życia zależy w dużym stopniu od naszego zdrowia psychicznego.
Umiejętność radzenia sobie ze swoimi emocjami i odnajdywania się w sytuacjach trudnych, ma jeszcze większy wpływ na nasze życie, niż zdolności umysłowe i iloraz inteligencji IQ.
Jest tak dlatego, że sfera emocjonalna jest dla człowieka czymś bardziej podstawowym niż intelekt i bardzo mocno wpływa na jego system motywacji.
Emocje i sfera psychiczna mają bardzo duży wpływ na nasze szczęście i poczucie radości życia - wiążą się bardzo mocno z naszą samoakceptacją i akceptacją innych oraz z jakością relacjami z naszym otoczeniem (relacji z partnerem, z rodziną i najbliższymi, z relacjami w pracy, poczuciem harmonii i dysharmonii z otaczającymi na ludźmi). Emocje szczególnie mocno wpływają na nasze dążenia i sposób postępowania, na to czy wierzymy, że coś możemy zrobić. Zazwyczaj od stanu emocji zależy czy rozpoczniemy realizację konkretnego celu (na przykład trzeźwienia) oraz jaką konsekwencję w tym wykazujemy.
Niezależnie od tego czy nasze cele mają bardziej charakter np. sukcesu w pracy, rozwijania się i uczenia, wyrażania się artystycznego lub duchowego, czy też po prostu dotyczą chęci tworzenia dobrych relacji ze swoim otoczeniem i bycia zadowolonym ze swojego życia - nasza umiejętność postępowania z własnymi emocjami i z emocjami innych ludzi decyduje w dużym stopniu o konsekwencji w dążeniu do danego celu i realizowaniu obranego planu. Praca z emocjami ma znaczenie z kilku powodów. Po pierwsze, jeśli nie pracujemy z emocjami, a jedynie rozwijamy logiczne myślenie, rozum, to nasze emocje mogą pozostać bardzo prymitywnymi i mało rozwiniętymi. Wtedy będziemy zwierzątkiem z bardzo ostrym umysłem racjonalnym, logicznym. Zapewne nie uczyni nas to szczęśliwymi, a nasze otoczenie nieraz oberwie od nas po głowie z powodu niedorozwoju naszej wrażliwej empatii. Dodatkowo często urazy emocjonalne, które w naszym ciele emocjonalnym krwawią i ropieją, niczym rany w ciele fizycznym. Powoduje to olbrzymi dyskomfort życia. Przeżywamy te rany, i nie potrafimy sobie z nimi poradzić. Praca z emocjami oznacza zwłaszcza rozwój uczuć wyższych. Uczucia wyższe działają na chore niższe emocje niczym lek na chorego. Rozwijając uniwersalną miłość i życzliwość w sercu, harmonizujemy i uzdrawiamy uczucia, wprowadzamy je w zdrową i zharmonizowaną częstotliwość, rezonującą z procesami życiowymi, prawem życia, nieskończoną duchową energią.


Opracował: SIGIMUND

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz