Wiara ma to do siebie, Że jeszcze po zniknięciu Nie przestaje działać. Ernest Reman

piątek, 18 listopada 2011

" SEX, ALKOHOL I KONSEKWENCJE ICH MIĘSZANIA "

Spożycie alkoholu zwiększa możliwość szybkiego numerka. To pewne. Ale czy alkohol jest wrogiem czy przyjacielem wielogodzinnego seksu? Prostej odpowiedzi nie ma...jeszcze.


Nie ma jednego wzoru na mieszanie tych dwóch używek. Powód, alkohol ma zupełnie inne działanie, gdy służy inicjacji stosunku i zupełnie inne jeśli chodzi o długodystansowość łóżkową.

Gdy pijemy w towarzystwie mieszanym, szansa na seks z kimś nowym wzrasta wraz z wzrostem promili w naszej krwi, według starożytnej zasady "nie ma brzydkich kobiet, tylko wina czasem brak". Kilka uniwersytetów badało tę zależność i udało im się udowodnić, że powyższe stwierdzenie jest prawdziwe! Jednym z sygnałów, że kobieta jest gotowa do godów, jest stwierdzenie "jaka ja jestem pijana" do mężczyzny (lub dziewczyny w przypadku lesbijek). Powyższe hasło jest sygnałem dla osoby zainteresowanej, że dana niewiasta wlała w siebie tyle alkoholu, by następnego dnia mogła używać wymówki: "ale ja wtedy byłam pijana, inaczej bym się nie puściła". Jest to bezpieczne, ponieważ, jeśli "para" przypadnie sobie do gustu, sex może zamienić się w związek lub po prostu "fuck-buddies", czyli znajomych, którzy się spotykają na seks. Jednak jeśliby okazało się, że mężczyzna miał problemy z erekcją lub po prostu nie miał odpowiedniego wzrostu, kobieta zawsze może użyć wymówki "sorry, byłam wtedy pijana, ale nie jesteś w moim typie". Jest to o wiele łagodniejsze niż "sorry, czy to był twój pierwszy raz, czy po pijanemu nigdy nie trafiasz?". Dla mężczyzny taki pijany numerek także ma swoje zalety. Jeśli zje go stres i będzie miał problemy, zawsze może zwalić na alkohol. Jeśli partnerka była brzydka, jego przyjaciele bezproblemowo zaakceptują wymówkę "chłopaki, rzucam picie, bo się biorę za potwory". Oczywiście team (pol. ekipa) nie pozwoli mu rzucić picia, a raczej sami wytłumaczą koledze, że takie rzeczy zdarzają się po pijanemu. Kobiety używają takiej samej wymówki w stosunku do koleżanek, gdy prześpią się ze "złym kandydatem na męża", bo przecież dla nich czasem liczy się charakter, a nie wygląd partnera... disgusting (obrzydliwe, znaczy się po polsku). Trudniejsza sytuacja jest, jeśli prześpisz się z dziewczyną kumpla (lub chłopakiem koleżanki). Ale warto pamiętać, że alkohol ma magiczną siłę argumentacji, gdy chodzi o nasze głupie zachowanie, więc i z takiej sytuacji da się wybrnąć. Inaczej mówiąc, w naszej kulturze alkohol jest filtrem, który pozwala ludziom na inicjację stosunku, bez ryzykowania krytyki znajomych, "bo przecież byliśmy pijani".

Jak na drodze tak i w łóżku, ale nie do końca.
Alkohol posiada właściwości rozluźniające. Rozluźnia nasz balans, ale także psychikę. Z tym, że to drugie rozluźnia wcześniej niż balans. Dlatego ciężko jest określić czy alkohol jest bardziej wrogiem, czy przyjacielem stosunku.

Jeśli weźmiemy pod lupę ludzi, którzy byli szykanowani przez rodziców i wmawiano im, że sex i orgazm to twór szatana, uznamy, że alkohol jest dobry dla sex'u (tak wiem powinno być pisane „seks”, ale „dżinsy” też nie piszę bo „jeans” jest bardziej sexy). Jest tak, ponieważ po odpowiedniej dawce alkoholu ludzie czują się rozluźnieni i zapominają o problemach, takich jak poczucie winy za "wielbienie szatana poprzez lubieżne czyny lup po prostu pozwala zapomnieć o prze-bzykaniu (czyli moment w którym kobieta np. traci czucie lub mdleje). U mężczyzn takie rozluźnienie może zlikwidować problem z utrzymaniem erekcji ponad 30 minut. Dzieje się tak, ponieważ alkohol znieczula nas, co oznacza, że orgazmy są mniej intensywne, a to właśnie te bardzo intensywne powodują u mężczyzny opadanie. W każdym razie przez pierwsze dwa do trzech wytrysków. Jeśli mężczyzna nie zaśnie po dwóch pierwszych, jego wydajność może wzrastać wraz z czasem stosunku, z tym, że ta prawidłowość tyczy się trzeźwego kochanka o dobrej kondycji fizycznej. Z drugiej jednak strony, alkohol w odpowiedniej dawce może na tyle znieczulić kochanka, że będzie w stanie kontynuować stosunek dłużej, ponieważ nie będzie czuł bólu mięśni (gdy synapsy w mózgu są znieczulone alkoholem, mają tendencję do ignorowania bodźców zewnętrznych).
Wracając do promili, należy pamiętać, że zbyt duża ilość alkoholu tak jak w motoryzacji, tak w seksie, nie pozwoli wam trafić w tunel i wylądujecie po złej stronie barykady.

Można by uznać, że alkohol to fajny dodatek do seksu. Jednak z pewnego powodu mężczyźni, którzy wcale nie piją, mają zwiększony popęd seksualny, nawet do tego stopnia, że mogą się kochać godzinami i to codziennie.

Czemu tak jest? Może dlatego, że ci pijący spędzają godziny przy drinkach zamiast w łóżku i chodzi jedynie o zagospodarowanie czasu, może chodzi o to, że częste spożycie alkoholu (lub chemicznych używek) obniża u mężczyzn sexual performance (wydajność seksualną)(według Doktor Psychologii Michaele P. Dunlap), którą w tym przypadku rozumiemy jako umiejętność pozostania twardym. Kobiety są na tyle uprzywilejowane, że czego by nie piły i czego by nie brały, problemów z erekcją mieć nie będą.

Według Pani Doktor Psychologii Michaele P. Dunlap:

"W większych ilościach alkohol może zmniejszyć funkcjonalność sexualną u mężczyzn, poprzez zmniejszenie częstotliwości erekcji oraz czasu ich trwania, a dodatkowo może powodować mniejszy poziom erekcji niż u niepijącego mężczyzny. U kobiet natomiast zmniejsza orgazmiczność. W przypadku długotrwałego i częstego spożycia u mężczyzn może wystąpić zmniejszenie jąder oraz zwiększenie ilości żeńskiego hormonu, estrogenu. Estrogen powoduje powiększenie piersi oraz zmniejszenie owłosienia."

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, można uznać, że dla mężczyzn, na dłuższą metę, alkohol nie jest dobry. Jednak dla kobiet, które uciekają z łóżka, bo jest im za dobrze, trzy lampki wina, mogą spowodować opóźnienie reakcji orgazmicznych i pozwolić na dłuższe zabawy erotyczne.

Problemem jest jednak kaloryczność alkoholu. Dlatego zanim kobiety zaczną wlewać w siebie wino , warto się dowiedzieć, czy podczas seksu spalą te kalorie, które wleją w siebie z alkoholem.

Źródło: Emil Samson

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz