Wiara ma to do siebie, Że jeszcze po zniknięciu Nie przestaje działać. Ernest Reman

czwartek, 3 czerwca 2010

I po mityngu!

     
      Witajcie! Na wczorajszym mityngu, dzięki nieugętej postawie naszego kolportera, wzbogaciliśmy się o literaturę AA. W naszej skromnej biblioteczce posiadamy na razie tylko pięć pozycji ale najważniejsze, że początek został zrobiony :)


     W sprawie wypożyczenia zainteresowani mogą kontaktować się na każdym mityngu z prowadzącym lub rzecznikiem grupy (choć obecnie wychodzi na to samo). Do dyspozycji są: "Wielka Księga AA", "Dwanaście kroków i dwanaście tradycji", "Jak to widzi Bill", "Codzienne refleksje" i "Życie w trzeźwości". Czytajcie ile wlezie i trzeźwiejcie!
     Ponadto ustaliliśmy termin spotkania, na którym wybierzemy nowe służby. Będzie to ostatnia środa czerwca, t.j. 30-go. Prosimy o czynny udział ;) Czekamy na kandydatów! Pamiętajcie: Kto szklanki myje, ten nie zapije!
     Kolejną sprawą wzbydzającą żywe reakcje stało się nabycie pieczątki do oznaczenia nowo zakupionych książek. Stoimy na stanowisku, że jeśli ceną za czyjeś wyjście z uzależnienia będzie utrata jakiejś pozycji to jej koszt ze wszechmiar byłby tego wart. Być może jednak trafi ona do innego potrzebującego, który będzie chciał się z nami skontaktować...? Emocjonująca dyskusja jaką wzbudziła kwestia pieczątki została na szczęście powstrzymana przez rzecznika grupy i sprawa pozostaje nadal otwarta.
     Trochę żałujemy, że na naszym mityngu otwartym nie pojawiła się żadna osoba nieuzależniona, która chciałaby dowiedzieć się czegoś więcej na temat naszego ruchu, ale kto wie? Może następnym razem? Odwiedzili nas za to członkowie zaprzyjaźnionej z nami grupy AA "Blok", którym serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy.

     Pamiętajcie - Zasadniczą częścią mityngu są sprawy związane z niesieniem pomocy przez jednych alkoholików drugim.  To głównie po to się spotykamy i to nas łączy.  Nie piszemy jednak o tym ponieważ obowiązuje nas zasada anonimowości, którą traktujemy bardzo poważnie i której złamanie byłoby naruszeniem głównej reguły funkcjonowania AA.

Z kronikarskim pozdrowieniem - Wasz Skryba!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz